ران ها یکی از نواحی از بدن هستند که چربی می تواند به صورت تجمعی در آن ذخیره شود. در برخی افراد بر اساس ژنتیکی که دارند، احتمال ذخیره چربی در ران ها افزایش می یابد. رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن منظم می تواند به این قضیه کمک کند ولی باز هم در برخی افراد چربی موضعی در ناحیه ران ها به قدری است که تناسب بدن را از بین می برد.

لیپوشاکسن ران ها نوعی جراحی پلاستیک است که جزو جراحی های پیکرتراشی بدن محسوب می شود. در این جراحی به برداشتن دائمی چربی های ناحیه ران ها کمک می کند. تناسب درستی برای ران ها ایجاد می شود و نتیجه فوراً بعد از عمل نمایان است. نتیجه فوری بعد از عمل و دوران نقاهت کوتاه باعث شده است که این جراحی یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی باشد که در امریکا انجام می شود.

طریقه انجام لیپوساکشن

یکی از نواحی مهم بدن که چربی تجمع بالایی دارد، ناحیه ران ها است که به صورت طبیعی بیشتر در معرض ذخیره چربی است. این مورد در زنان بسیار بیشتر است. در حالی که چربی به عنوان یک محافظ برای ماهیچه ها و استخوان ها عمل می کند، مقدار بیش از حد چربی هم می تواند باعث شل شدن و ظاهر نامناسب آن شود. این بافت های چربی در ناحیه ران ها که در قسمت داخلی و خارجی ران ها قرار دارند، می توانند به راحتی به رژیم غذایی و ورزش کردن مقاوم شوند. لیپوساکشن به از بین بردن چربی ها و ایجاد ظاهری متناسب، متعادل و جذاب کمک زیادی می کند.

در جراحی لیپوساکشن از لوله های بلند و باریکی به نام کانولا استفاده می شود که به آرامی در زیر پوست می رود و بافت های چربی ناحیه را آزاد کرده و خارج می کند. بر اساس توصیه های کاربردی برای این جراحی، چربی با استفاده از لیزر هم می تواند آب شده و خارج شود. با امواج صوتی و حرکت دادن کانولا می توان چربی ها را ذوب کرده و سپس ساکشن کرد. زمانی که این اقدام صورت گرفت، پوست به حالت قبل باز می گردد و در صورت نیاز مقداری از پوست بریده می شود تا ظاهری سفت برای ران ها ایجاد شود. به این ترتیب ظاهری صاف و متناسب برای ران ها ایجاد می شود.

مزایای لیپوساکشن

– زمانی که چربی ها برداشته می شوند، سلول های چربی دوباره رشد نمی کنند و این جراحی به صورت دائمی است.
– شکل و تناسب پاها بهبود می یابد.
– نتیجه فوری و قابل توجه است.
– نواحی درمان شده با افزایش وزن، چربی کمتری را ذخیره می کنند.

انواع لیپوساکشن برای ران ها

لیپوساکشن کلاسیک

لیپوساکشن کلاسیک از کانولاهای استاندارد و دستگاه های وکیوم برای تخلیه بافت چربی استفاده می کند. برشی بر روی پوست ایجاد می شود تا کانولا وارد شود و سپس به صورت هدفمند کانولا حرکت داده می شود و از زیر پوست چربی ها را شل و آزاد می کند. سپس به ساکشن چربی های آب شده می پردازد. این روش با اینکه تاثیر بسیار زیادی دارد، ولی کبودی و احساس ناراحتی آن نسبت به دیگر روش ها بیشتر است.

لیپوساکشن با دستگاه پال

لیپوساکشن با دستگاه پال به این معناست که در مقایسه با روش کلاسیک آسیب های کمتری به ناحیه وارد می شود. دستگاه پال لرزش هایی به نوک کانولا وارد می کند که با حرکت دادن بافت چربی ها را شل می کند. این لرزش به صورت حرکت اتوماتیک است که دقت بالایی دارد و میزان تخریب پوست و بافت های اطراف بسیار کمتر است. لیپوساکشن با دستگاه پال نیاز به برش های کوچک تری دارد و در نتیجه کبودی و ایجاد اسکار و درد و ناراحتی بیمار به مراتب کمتر است. این مزایای دستگاه پال باعث می شود که در مقایسه با لیپوساکشن کلاسیک 30 درصد چربی بیشتری تخلیه شود.

اسمارت لیپو MPX

اسمارت لیپو MPX از کانولا و وکیوم همانند دو روش دیگر لیپوساکشن استفاده می کند ولی تفاوت در این است که کانولا انرژی لیزر را به بافت های تجمع یافته چربی انتقال می دهد. نتیجه این است که چربی به مایع تبدیل می شود و سپس با وکیوم تخلیه می گردد. گرمایی که در اثر لیزر ایجاد می شود، باعث می شود که بافت های چربی نرم و مایع شوند و درد کمتری هنگام جراحی ایجاد شود. گرمای لیزر به سفت کردن پوست و ایجاد صافی و تناسب بهتر برای ران ها کمک می کند. در مقایسه با روش کلاسیک و روش دستگاه پال، روش اسمارت لیپو باعث ایجاد حداقل درد و ناراحتی و کبودی و تورم می شود.

گزینه های لیپوساکشن – مناطق هدف

سلولیت در نواحی مختلفی از ران ها ایجاد می شود که با لیپوساکشن می توان تا حدودی به رفع آن ها کمک کرد. جراحی لیپوساکشن می تواند به رفع چربی های ناحیه داخلی ران ها یا ناحیه بیرونی ران ها و یا ناحیه جلویی ران ها کمک کند. بسیاری از زنان تمایل دارند که ران های متناسب تری داشته باشند که هنگام ران رفتن به یکدیگر اصابت نکند و باعث ایجاد اصطکاک نشود. بنابراین لیپوساکشن داخل ران ها یکی از متداول ترین جراحی های ران است.

لیپوساکشن بیرونی ران ها به از بین بردن شلی و افتادگی ران ها کمک می کند. زیرا چربی در ناحیه بیرونی ران ها باعث می شود که ران ها حالتی پهن تر و نا متناسب تر ایجاد کنند و تناسب با دیگر اعضای بدن کاهش یابد. لیپوساکشن قسمت جلویی ران ها که به ساکشن چربی از قسمت های عمیق تر ران می انجامد، به این منظور است که تناسب غیر طبیعی ران ها بهبود یابد. در اغلب موارد لیپوساکشن جلویی ران ها تنها به این منظور انجام می گیرد که تناسب با دیگر اعضای بدن ایجاد شود و ناحیه داخلی و بیرونی ران ها ظاهر بهتری داشته باشند.

دوران نقاهت لیپوساکشن ران ها

دوران نقاهت این جراحی در افراد مختلف متفاوت است و بسته به تکنیکی که برای فرد انجام گرفته است و نواحی از ران که تحت درمان قرار گرفته است، زمان دوران نقاهت متفاوت خواهد بود. لیپوساکشن شامل ایجاد برش هایی روی ران ها است که بیشتر دوران نقاهت مربوط به ترمیم این زخم ها است. دوران نقاهت برای لیپوساکشن ران ها به صورت زیر است:

– هفته اول – تورم متوسط، کبودی و درد که به بیمار گفته می شود هیچ فعالیتی نداشته باشد.
– هفته دوم – کاهش تورم، کبودی و درد که فرد می تواند به محل کار خود بازگردد ولی فعالیت های محدودی را می تواند انجام دهد.
– هفته های سوم تا پنجم – برش ها به طور کامل ترمیم شده اند و تورم و کبودی و درد بسیار کمی وجود دارد. فعالیت در حد متوسط اشکالی ندارد.
– هفته ششم – فرد می تواند با هماهنگی با پزشک مربوطه، به انجام فعالیت های روزمره خود بازگردد.

در صورتی که قصد دارید لیپوساکشن ران انجام دهید و سوالاتی ذهن تان را درگیر کرده است، می توانید در جلسه مشاوره با پزشک قبل از جراحی تمامی سوالات خود را بپرسید. به این ترتیب مشخص می شود که آیا این جراحی برای فرد مناسب است یا خیر.

نتیجه گیری

جراحی لیپوساکشن ران ها یکی از جراحی های محبوب در بین زنان است که سالیانه افراد زیادی برای انجام این جراحی به پزشک مراجعه می کنند. ولی آشنایی با تکنیک های مختلف جراحی و دوران نقاهت پس از آن می تواند دید فرد را باز کند.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *