جراحی و کوچک کردن سینه آقایان


بزرگی سینه مردان عارضه‌ای است که به آن ژنیکوماستی می‌گویند. حدود 50 درصد از مردان و حتی نوجوانان سینه‌های بزرگی دارند، بزرگی سینه می‌تواند به لحاظ روانی باعث اختلال در کیفیت زندگی شود. سینه نوجوانان به علت تغییر سطح هورمون‌های جنسی بزرگ می‌شود و معمولا در 90 درصد از موارد، بزرگی سینه به صورت خود به خود برطرف می‌شود. اما این امر در مردان بزرگسال رخ نمی‌دهد. ژنیکوماستی عارضه‌ای است که عمل جراحی به طرز قابل توجهی به بهبود آن کمک می‌کند. لیپوپال یک روش کارامد و فوری برای رفع چربی‌های اضافی ناحیه سینه بیماران مبتلا به ژنیکوماستی است.

چه عواملی باعث بزرگ شدن سینه مردان می‌شوند؟

اگر مقدار زیادی چربی در بافت سینه شما جمع شده است به این وضعیت ژنیکوماستی کاذب گفته می‌شود. خبر خوش برای بیماران مبتلا به این عارضه این است که ورزش و رعایت رژیم غذایی می‌تواند به بهبود آن کمک کند و نیازهای به عمل جراحی نیست. بزرگ شدن نوک سینه‌ها نشان دهنده بزرگ شدن غدد موجود در سینه است. در این نوع از ژنیکوماستی در مردان، ورزش و رژیم غذایی کفایت نمی‌کند. بنابراین علاوه بر لیپوساکشن انجام عمل جراحی کوچک کردن سینه آقایان نیز ضروری است. دلایل مختلفی برای بزرگ شدن سینه مردان وجود دارد که عبارتند از:

 •  بدن در حال جمع آوری تقلید کننده‌های استروژن از مواد شیمیایی و یا آلودگی محیط است که منجر به ساخت بیش از حد بافت سینه می‌شود. همیشه استروژن اضافی باعث بزرگتر شدن سینه می‌شود.
 •  به تدریج با افزایش سن سطح تستوسترون کاهش می‌یابد و به علت بافت چربی اضافی سطح استروژن افزایش می‌یابد.
 •  مصرف برخی داروها باعث بزرگ شدن سینه می‌شود. برخی از انواع آنتی بیوتیک‌ها، داروهای سرطان، و سایر انواع داروها می‌توانند منجر به بزرگ شدن سینه شود.
 •  پر کاری غده تیروئید باعث بزرگ شدن سینه مردان می‌شود.
 •  بیماری‌های کلیوی و کبدی منجر به ژنیکوماستی می‌شوند.
 •  گاهی اوقات تومور می‌تواند باعث بزرگ شدن سینه شود، کمبود ویتامین و مواد معدنی و دریافت بیش از حد کالری می‌تواند باعث بزرگ شدن سینه آقایان شود.

آیا شما متقاضی مناسبی برای کوچک کردن سینه به روش لیپوپال هستید؟

براساس موارد زیر می‌توان گفت که آیا شما متقاضی مناسبی برای کوچک کردن سینه هستید یا خیر:

 •  ثابت بودن وضعیت سلامت جسمانی و عاطفی
 •  ژنیکوماستی یک یا هر دو سینه
 •  باید سن شما بالاتر از 18 سال باشد. پزشکان به نوجوانان توصیه می‌کنند که جراحی سینه را به دوران پس از بلوغ موکول کنند زیرا در دوران بلوغ سینه‌ها همچنان در حال رشد هستند.
  • مناسب بودن انعطاف پذیری و خاصیت ارتجاعی پوست.

در موارد زیر، شما نمی‌توانید متقاضی مناسبی برای کوچک کردن سینه باشید:

 •  سالم نبودن بدن یا برخی بیماری‌ها باعث می‌شود که متقاضی مناسبی برای جراحی نباشید.
 •  نداشتن دیدگاه واقع گرایانه درباره نتیجه جراحی

قبل از انجام جراحی کوچک کردن سینه، باید پیشینه پزشکی کاملی را در اختیار جراح قرار دهید. این کار به جراح کمک می‌کند مجموعه‌ای از دلایل احتمالی که منجر به بزرگ شدن سینه شده‌اند را شناسایی کند.

جراحی کوچک کردن سینه چگونه انجام می‌شود؟

این جراحی در مطب پزشک و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود و برای آرامش بیمار به او داروی آرام بخش داده خواهد شد. در این روش چند برش کوچک در محل ایجاد می‌شود که تقریبا غیر قابل مشاهده است. در طول جراحی بیمار بیدار است اما هیچ گونه دردی را احساس نمی‌کند و در آرامش کامل است.

دوران بهبود پس از جراحی چگونه است؟

پس از جراحی، در ناحیه مذکور قرمزی و التهاب مشاهده خواهد شد و شبیه وضعیتی است که پس از یک روز فعالیت شدید احساس می‌شود که طی مدت یک هفته به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. باید تا چند هفته پس از جراحی در طول شبانه روز لباس تنگ بپوشید. پس از جراحی، سینه‌ها دچار تورم می‌شوند که البته فقط خود شما متوجه این عارضه می‌شوید و دیگران چیزی احساس نخواهند کرد. چند ماه طول می‌کشد تا تورم به طور کامل رفع شود. پزشک نکاتی را به شما گوشزد خواهد کرد که با رعایت آنها به سرعت از میزان التهاب و تورم سینه کاسته می‌شود.

نتایج حاصل از جراحی چگونه خواهد بود؟

پس از جراحی لیپوپال ژنیکوماستی، ظاهر سینه به طرز حیرت انگیزی بهبود می‌یابد. چند ماه طول می‌کشد تا بتوانید نتایج حاصل از جراحی را مشاهده کنید، اما نتایج آن بسیار قابل توجه و حیرت انگیز خواهد بود.

مزایای جراحی کوچک کردن سینه

اکثر بیماران ادعا می‌کنند که عمل ژنیکوماستی در مردان، ضمن ایجاد یک ظاهر جدید برای بدن به تقویت اعتماد به نفس آنها نیز کمک می‌کند و باعث خرسندی از ظاهر جدید بدن می‌شود، حتی لباس‌ها نسبت به گذشته تناسب بهتری با بدن دارند و زمان خریدن تیشرت‌های گشاد برای مخفی کردن سینه‌ها گذشته است. اکنون بیمار می‌تواند پلیور و تیشرت مورد علاقه‌اش را خریداری کند. این نتایج پایدار به بیمار کمک می‌کنند که سینه بهتری داشته باشد و اعتماد به نفس او نیز افزایش یابد.

برتری لیپوپال سینه آقایان نسبت به لیپوساکشن چیست؟

از دیر باز تاکنون از لیپوساکشن برای درمان ژنیکوماستی آقایان، کاهش بافت سینه و بازسازی سینه استفاده می‌شود. یک برش کوچک در نوک سینه یا زیر بغل ایجاد می‌شود و سپس کانوله وارد موضع می‌شود و چربی اضافی را تخریب و خارج می‌کند. چربی‌های اضافی و بافت‌های متورم از بدن خارج می‌شوند تا ظاهری ورزشکاری ایجاد کنند. در روش‌های جدید تلفیقی از لیپوساکشن و لیزر درمانی هستند که کاهش بافت سینه کمک می‌کنند. لیپوپال یک روش کم تهاجم برای کوچک کردن سینه آقایان است که به سرعت چربی‌های اضافی سینه را خارج می‌کند. لیپوپال به پزشک کمک می‌کند که در زمان کمتر، چربی بیشتری را از سینه خارج کند و همزمان به سفت کردن سینه بپردازد. طبق اظهارات پزشکان، لیپوپال دارای نفوذ پذیری بسیار بالایی است و در عین حال کمترین آسیب را به بافت‌های اطراف می‌رساند که این امر به معنای کوتاه شدن دوران بهبود و استراحت پس از عمل است.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *